Този текст няма да бъде за това дали 8-и март е Денят на жената или на майката. Подобни дискусии мисля, че са отживелица. Днес в блога ще ви споделя по-скоро за това какви са дните на жените и какъв е празничният ден – има ли разлика според вас?
Ако трябва да се проследи как преминава един ден на жената, то той ще бъде безкрайно дълъг. От ставане сутрин и приготвяне на закуска, подготвяне на деца и мъж за училище и работа. Следва откарването до съответните институции. Цял един работен ден. После е пазаруване за вкъщи, прибиране по обратния ред. Накрая готвене, разговори, подреждане, чистене, сън и пак наново.
На жената в майчинство също и е доста натоварено и повярвайте, тя не просто си стои вкъщи с детето. Енергията, която трябва да вложи, за да го ангажира и забавлява, да му готви, да чисти, подрежда и разхожда, трябва да е много. Особено когато през нощта детето се е будило и сънят не е бил качествен.
8-и март от край време е признат на Международния ден на жената, а аз добавям и на майката. Защото всяка жена, било то родител или не, има много повече отговорности от просто да е домакиня или да ходи на работа. Именно на тази признателност трябва да се отдаде почит. Аз ще добавя, че това не трябва да се случва само веднъж годишно. Да, тогава могат да се подарят ценни подаръци, но уважението, съпричаността и любовта трябва да се дават всеки ден.
Може би всяка година около Деня на жената си припомняме тези постулати и после някак във времето ги забравяме. Но нега веднъж завинаги да запомним, че всеки един ден от годината е ден на жената. Ако е празничен, то разликата е, че е сложила червило и върши всичко това, което и всеки друг един момент. Бъдете признателни и оценявайте!